Vzájemné vzdělávání

autor: | Manažeři, Reality

1. Je to i vaše zodpovědnost apelovat na nadřízené

 • Vzdělávání patří mezi 3 nejčastější zaměstnanecké výhody, které firmy uchazečům o práci nabízejí. Benefit v podobě zajištění kurzů a školení nebo příspěvku na vzdělávání obsahuje asi třetina pracovních inzerátů. Co když jste ale dlouho na žádném školení nebyli a nadřízený vás na ně sám od sebe nechce poslat? Připravte si argumenty a přesvědčte jej.
 • Vžijte se do role odborníka na vzdělávání a udělejte si malou analýzu toho, co potřebujete k práci umět. Sepište si nejen co děláte, ale i jak – to znamená, jaké nástroje, postupy a metody používáte. Lépe se vám pak vyjeví, kam máte svůj seberozvoj směřovat. Až za “šéfem” s analýzou vlastních vzdělávacích potřeb zajdete, budete se vám vyjednávat o dost lépe, než když mu jen povíte, že chcete jít na školení, protože jste dlouho na žádném nebyli.

2. Zajímejte se o reality a problematiku s tím spojenou a dbejte na vzájemnou

  • Obecně je realitní zprostředkovatel vnímán jako člověk, který dokáže dobře prodat nemovitost. Případně najít vhodné bydlení v požadované lokalitě. Ovšem kvalitní realitní zprostředkovatel dokáže mnohem víc. A VY potřebujete vědět PROČ? 
   1. UČTE SE, UČTE SE,UČTE SE (Vladimír Iljič Lenin)
    1. „Člověka soudíme ne podle toho, co o sobě říká nebo co si o sobě myslí, ale podle toho, co dělá.“