Dresscode

autor: | Kanceláře

Business casual nebo smart casual, to je oč tu běží. Nevíš úplně přesně, co si pod tím představit? Stačit bude tohle základní info. A v létě si s tím nelam hlavu a doraž klidně v kraťasech či sukni 😉

BUSINESS CASUAL

Je to styl oblékání, se kterým se běžně setkáme v obchodním životě. Ženy i muži mají větší svobodu při výběru než u stylu “business formal”, oblečení je pohodlné, ale neztrácí na eleganci.

Dámy si mohou obléci šaty, kalhotové nebo sukňové kostýmky, společenské kalhoty nebo sukně. v kombinaci s halenkou, košilí doplněné svetříkem nebo vestou. Délka šatů a sukně by měla dosahovat vždy ke kolenům. Velké výstřihy a krátké sukně a vyzývavé oblečení nejsou vůbec vhodné.

Muži mohou kombinovat klasické kalhoty (tzv. chinos) s volnočasovým neformálním sakem a košilí s dlouhým rukávem, kterou lze nahradit polo tričkem nebo rolákem. Kravata není nutností. Pásek by měl barevně ladit s botami a ponožky s kalhotami. Elegantní boty nebo mokasíny by měly být kožené.

SMART CASUAL

Jedná se o neformální, ale přitom stále elegantní oděv, který většinou odpovídá normám a typům zaměstnání. Oblečení by mělo být módní a elegantní. Oblečení je kombinované kreativním způsobem, a jako celek působí upraveně a elegantně.

Pro ženy jsou vhodné moderní šaty, sukně, overal s blejzrem nebo kardiganem, černé kalhoty nebo džíny s elegantní halenkou nebo tunikou. Pro kabelku a obuv nejsou uvedena žádná zvláštní pravidla.

Muži mohou obléknout blejzry, sportovní saka, kardigan nebo svetr s výstřihem do V, košile s rozhalenkou, polo tričko s krátkým i dlouhým rukávem. Z kalhot zvolí pánové chinos v různých barvách, nebo tmavé džíny.